Zrobieni w VOD

Stało się to co przewidywałem. Samochwaląca usługa VOD jednego z samochwalących się portali stała się całkowicie płatną. Wszem i wobec zapowiadana jako darmowa, przynajmniej jeśli chodzi o “produkcje własne”, w końcu oszukała swoich zagorzałych fanów. Jednak fanatyk portalu tego nie zauważy i nadal będzie wychwalał go pod niebiosy.
Całkiem niedawno natknąłem się na forum, gdzie poruszano sprawę tej usługi dla Linuksa. Gość przedstawiający się jako pracownik tego portalu albo nie może mówić albo nie wie co powiedzieć. Dla mnie mógł powiedzieć to co od dawna wszyscy wiedzą “Użytkownicy Linuksa i Solarisa zapomnijcie o dostępie do usług portalu, jesteście niszową i nie interesującą z punktu finansowego grupą. Jesteśmy partnerem finansowym MS i Jabłka a oni ani myślą dzielić się rozwiązaniami technicznymi ani rezygnować z dziadowskiego DRM” a nie biadolić o tym, że taką a nie inną technologię obrano. Moim zdaniem jej nie obrano tylko narzucono przez opisanych partnerów.
Nie lubię również konkurencji tego koncernu medialnego jednak trzeba go pochwalić. Pochwalić za stworzenie swojej usługi VOD wieloplatformowej. Choć technologia .air jest do luftu to należy się pochwała za dobre chęci. Największym plusem tej usługi jest darmowość produkcji własnych. Nie mogę tego powiedzieć o konkurencji, której jedynym celem wg mnie jest pogoń za coraz większymi zyskami.
Zastanawiam się ile czasu jeszcze upłynie nim ten koncern zrozumie, że sam sobie strzela w stopę pomijając niszowe, ich zdaniem, platformy? Kiedy społeczność Linuksa, BSD lub Solarisa skieruje skargę do UOKiK na dyskryminującą postawę portalu?
Odpowiedź zapewne poznamy wkrótce.