Znikające informacje

Znikające informacje z czołówek stron moich “ulubionych” serwisów i kamuflowanie ich to nic nowego. Wczorajszy dzień również nie należał do wyjątków.
Popołudniem piątkowego dnia na startowych stronach tych serwisów pojawiła się informacja o przyznaniu specjalnych rent dla rodzin osób zmarłych w wypadku lotniczym. Nie chcę komentować tej o kontrowersyjnej decyzji, bo nic to nie zmieni.
Informacja, jak informacja. Komentarze do niej już nie koniecznie. Posypało się społeczne niezadowolenie na tą decyzję, przekleństwa, nawoływanie do wyjścia na ulicę i bojkotu rządzących. Na obu serwisach informacja wisiała może dwie godziny i … zniknęła. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby napływały inne, bardziej ważne treści. Jednak tego nie było, np. informacja o anonimowym, martwym dziecku wisiała od rana do późnego wieczora.
Domyślam się, że zniknięcie informacji o rentach spowodowane było, delikatnie mówiąc, zrozumiałym niezadowoleniem społecznym. Niezadowoleniem, które prawdopodobnie dla właściciela serwisów jest nie do przyjęcia? Uważam, że medium nazywające się niezależne i wmawiające “całą prawdę całą dobę” nie powinno chować ogona pod siebie a swoich czytelników traktować jak stado półgłówków. Wstyd!