Niebezpieczny onet?

Temat miałem poruszyć w sobotę. Ze względu na wypadek, odpuściłem.
W piątek odbyło się kilka meczy ligowych. Jednym z portali przeprowadzającym relację na żywo był onet. Z ciekawości kliknąłem na polecany przez ten portal link. I co? Moja przeglądarka poinformowała mnie, że treści mogą uszkodzić komputer. Nie sposób też pominąć pytania, czy problem dotyczy tylko mnie czy też innych użytkowników internetu. Jak to się ma do propagowanego przez portal bezpieczeństwa w sieci? Nijak.

Dzisiaj trochę żałuję, że głębiej nie zajrzałem w ten problem. Przypuszczam jednak, że przy okazji następnych relacji na żywo pojawi się ponownie. Będzie wówczas okazja do jego głębszego zbadania. Nie chce mi się wierzyć w to, by lab onetu o problemie nie wiedział. Czy zatem celowo go nie usuwa? Oczywiście, wybielając swoje działanie można zrzucić winę na applet javy i jego błąd. Dlaczego więc lab portalu udostępnia narzędzie mogące negatywnie wpłynąć na działanie komputera?
Przeglądając ostrzeżenie zauważyłem, że dane przesyłane są ze strony bluestreak, firmy zarządzającej kampaniami reklamowymi.

Zatem, czy oglądając relacje na żywo nabijamy kasę tego portalu?
Moim zdaniem portal ten coraz bardziej swoich użytkowników ma w głębokim poważaniu.