Komentarze do: Jak ugryźć Nepomuk cz. 4 http://kubdat.com/artykuly/jak-ugryzc-nepomuk-cz-4/ subiektywnie Sun, 06 Jun 2010 07:27:06 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Autor: kubdat http://kubdat.com/artykuly/jak-ugryzc-nepomuk-cz-4/comment-page-1/#comment-40 kubdat Sun, 06 Jun 2010 07:27:06 +0000 http://kubdat.com/?p=353#comment-40 W testach baza Nepomuka pozostawala stabilna przy zmianie wersji KDE, w Mandrivie. Nie wiem jak ona sprawuje sie w innych dystrybucjach, w Mandrvie rewelacyjnie. Wiadomo jednak, ze Nepomuk to dziecko Mandrivy i dopieszczane jest niesamowicie tak jak KDE. Oczywiscie porusze temat bazy Nepomuka w czesci przed Ginkgo. W testach baza Nepomuka pozostawala stabilna przy zmianie wersji KDE, w Mandrivie. Nie wiem jak ona sprawuje sie w innych dystrybucjach, w Mandrvie rewelacyjnie. Wiadomo jednak, ze Nepomuk to dziecko Mandrivy i dopieszczane jest niesamowicie tak jak KDE. Oczywiscie porusze temat bazy Nepomuka w czesci przed Ginkgo.

]]>
Autor: xeros http://kubdat.com/artykuly/jak-ugryzc-nepomuk-cz-4/comment-page-1/#comment-39 xeros Sat, 05 Jun 2010 20:50:57 +0000 http://kubdat.com/?p=353#comment-39 Ciekawe artykuły. Skoro mowa już o zdjęciach i Nepomuku to polecam integrację DigiKama z Nepomukiem - działa to równie dobrze co w Gwenview, a do tego może przydać się równoczesny zapis metadanych (tagów i komentarzy) jednocześnie w Nepomuku i EXIF - tak na wypadek utraty bazy Nepomuka, czy też przenoszeniu zdjęć do innego komputera lub na płytę. A tak przy okazji to ciekawe jak stabilna (stała) jest już struktura bazy Nepomuka. Pamiętam jak Nepomuk wchodził do "stabilnych" wersji KDE to po aktualizacji środowiska baza stawała się niekompatybilna i nawet narzędzia do migracji/aktualizacji bazy Virtuoso nie zawsze sobie radziły [to akurat moje doświadczenia w Kubuntu, nie wiem jak bywało w innych dystrybucjach]. Może warto by też poruszyć temat archiwizacji/przenoszenia bazy dla Nepomuka? Ciekawe artykuły.

Skoro mowa już o zdjęciach i Nepomuku to polecam integrację DigiKama z Nepomukiem – działa to równie dobrze co w Gwenview, a do tego może przydać się równoczesny zapis metadanych (tagów i komentarzy) jednocześnie w Nepomuku i EXIF – tak na wypadek utraty bazy Nepomuka, czy też przenoszeniu zdjęć do innego komputera lub na płytę.

A tak przy okazji to ciekawe jak stabilna (stała) jest już struktura bazy Nepomuka. Pamiętam jak Nepomuk wchodził do “stabilnych” wersji KDE to po aktualizacji środowiska baza stawała się niekompatybilna i nawet narzędzia do migracji/aktualizacji bazy Virtuoso nie zawsze sobie radziły [to akurat moje doświadczenia w Kubuntu, nie wiem jak bywało w innych dystrybucjach]. Może warto by też poruszyć temat archiwizacji/przenoszenia bazy dla Nepomuka?

]]>